SİYASET
Giriş Tarihi : 23-01-2024 19:15   Güncelleme : 23-01-2024 19:15

Ümit Özdağ: Kars ve Iğdır dışında tüm şehirlerden aday çıkaracağız

KAYSERİ (PHA) - Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, yaptığı açıklamada, partisinin yerel seçimlere ilişkin stratejisini paylaştı. Özdağ, Kars ve Iğdır'ın merkezi dışında her yerde aday çıkaracaklarını belirtti.

Ümit Özdağ: Kars ve Iğdır dışında tüm şehirlerden aday çıkaracağız

Ümit Özdağ, Kayseri'de yaptığı çeşitli ziyaretler sırasında gazetecilere yaptığı açıklamalarda, Türkiye'ye yönelik gerçekleştirilen temel saldırıları eleştirdi. FETÖ'nün tekrar dirilmesi ve devlet içinde konumlanmasıyla ilgili uyarılarda bulunan Özdağ, içişleri bakanının bu konuya daha fazla odaklanması gerektiğini vurguladı.

Göçmen konusuna da değinen Ümit Özdağ, Türkiye'de değişik Afrika ülkelerinden gelen insanların sayısının arttığını belirterek, bu durumu eleştirdi. Özdağ, "Üretime ciddi bir katkıları yok. Gerçekten öğrenci olarak gelenlere karşı değiliz ama bunlar öğrenci değil." şeklinde konuştu.

Ayrıca, yerel seçimlere yönelik stratejilerine ilişkin bilgi veren Özdağ, Kars ve Iğdır haricinde tüm illerde ve ilçelerde aday çıkaracaklarını söyledi. İttifaklarını, politikalarını benimseyen herkese açık tuttuklarını belirten Özdağ, İstanbul'daki yarışın 3'lü bir yarışa döndüğünü ifade etti ve Ankara ile İzmir adaylarını bu hafta içinde açıklayacaklarını sözlerine ekledi.

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde açıklamalarda bulunan Özdağ, "Türkiye'ye yönelik 4 temel saldırının gerçekleştirildiğini görüyoruz. Bunlardan birisi FETÖ'nün tekrardan dirilmesi ve devlet içinde konumlanması. Bu konudaki uyarımızı önümüzdeki günlerde daha kapsamlı olarak tekrarlayacağız. Ancak FETÖ terör örgütü, yapılan mücadelede gerçekleştirilen hatalardan dolayı tekrar devlet içinde konumlanmaya ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti için tehdit oluşturmaya başlamıştır. İçişleri Bakanının bu konu üzerinde daha kapsamlı durması gerektiğini düşünüyoruz. Ali Yerlikaya, uyuşturucu ile mücadele doğrudur. Desteklenmelidir, destekliyoruz. Ama FETÖ'nün yeniden ve hızlı bir imkan ve kabiliyete kavuştuğunu biz görüyoruz. Sizin görmemenizin de mümkün olmadığını düşünüyoruz. Eğer görmediğinizi düşünüyorsanız, Ali Bey, size bu konuda yardımcı olabiliriz" diye konuştu.

Göçmen konusuna değinen Özdağ, "Türkiye'de 2 milyona yakın değişik Afrika ülkesinden gelmiş insan yaşıyor. O zamandan itibaren sayı arttı, armaya devam ediyor. Küçük Anadolu şehirlerinde bir Afrikalı kolonisi oluşmuş durumda. Ankara, İstanbul ve İzmir'de de öyle. Üretime ciddi bir katkıları yok. Gerçekten öğrenci olarak gelenlere karşı değiliz ama bunlar öğrenci değil. İtalya'nın kendisine gelenleri Türkiye'ye yönlendirmesi ve Türkiye'nin bunu kabul etmesi gibi bir süreci yaşamayacağımızı umarım. Bunu, bu hükümetin kabul etmeyeceğini umarım. Çünkü bu akıl sınırlarını zorlayan bir tutum olur. Bu kabul edilebilir bir şey değil. İnşallah böyle bir akıl tutulması yaşamayız. Zaten 13 milyon sığınmacı ve kaçak bu ülkede varlığını sürdürüyor" ifadelerini kullandı.

Yerel seçime ilişkin soruları da yanıtlayan Özdağ, şöyle konuştu:

"Kars ve Iğdır'ın merkezi dışında her yerde aday çıkaracağız. Orada da inşallah ilçelerde çıkaracağız. Bugün akşam konferansta Kayseri Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarımızın bir bölümünü açıklayacağız. Bizim ittifak anlayışımız şu; bizim listelerimizden girmek isteyen, politikalarımızı kabul eden kişiler, partiler olursa, kapımız açık. Bize böyle bir başvuru oldu. Arkadaşlarımız bu hafta içinde görüşmeleri yürüterek son adımı atacaklar. Zafer Partisi'nin girdiği İstanbul'daki yarış, 3'lü bir yarışa dönmüştür. Bu hafta Ankara ve İzmir adaylarımızı açıklayacağız. Adaylarımızı açıklayınca da yarışın Ankara ve İstanbul'da da 3'lü yarışa döndüğünü göreceğiz."

Kaynak : PHA

EditörEditör