GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-09-2023 20:36   Güncelleme : 27-09-2023 20:36

Vali Varol, 'Tarım Mükemmeliyet Merkezi'nde incelemede bulundu

ADIYAMAN (PHA) - Adıyaman'da, yapımı devam eden Tarım Mükemmeliyet Merkezi'nde incelemede bulunan Adıyaman Valisi Dr. Osman Varol, Üreticilerin birim alandan elde ettikleri katma değerin arzu edilen seviyelere çıkmasına katkı sağlayacağını söyledi.

Vali Varol, 'Tarım Mükemmeliyet Merkezi'nde incelemede bulundu

Sarıharman Köyünde yapımı devam eden 4 bin 350 metrekare alan üzerinde inşaatı devam eden Tarım Mükemmeliyet Merkezi'nde badem işletmeleri, 4 1350 soğuk hava deposu ve yaş meyve - sebze işletme tesisi ve makinelerinden oluşan alanda incelemede bulunan Vali Varol, Tesisin istihdam olanaklarını da beraberinde getireceğini ifade etti.
Açılış öncesi değerlendirmede bulunan Vali Varol,"İlimiz için büyük önem arz eden Tarım Mükemmeliyet Merkezinin faaliyete geçmesiyle birlikte Adıyaman’da tarım sektöründe istihdamın nicelik ve nitelik olarak yükselmesi ve üreticilerimizin birim alandan elde ettikleri katma değerin arzu edilen seviyelere çıkmasına katkı sağlayacağı gibi tarımsal ürünlerin katma değerinin artırılması, markalaşması, pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ve istihdam olanaklarını da beraberinde getirecektir. Bu merkezin hizmete sunulması noktasında destek veren katkıda bulunan tüm kurumlarımıza ve paydaslarımıza teşekkür ediyor, merkezin ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum" dedi.
 

Kaynak : PHA

EditörEditör