GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-09-2023 10:00   Güncelleme : 17-09-2023 10:00

Vali Yardımcısı Deveci, Afyonkarahisar’a atandı

ADIYAMAN (PHA) - Adıyaman'da 2018 yılında Vali Yardımcısı olarak göreve başlayan Bedir Deveci, Afyonkarahisar'a Valiliği Hukuk Müşavirliğine atamasının ardından kentten ayrıldı.

Vali Yardımcısı Deveci, Afyonkarahisar’a atandı

Adıyaman Vali Yardımcısı Hukuk Müşaviri Bedir Deveci, görev yaptığı 5 yıllık süre zarfında insani değerlere önem verdiğini, garip gurabayı hep koruyup koruma anlayışıyla hizmetlerini sürdürdüğünü ifade etti.
Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremde kentten ayrılmayan Deveci, Adıyaman'daki acı tabloyu vatandaşlarla birlikte yaşadı.
"Adıyamanlı hemşerilerimin acısı acımdır"
Adıyaman kendisi için ikinci bir evi olduğunu ve Adıyaman halkından helallik isteyen Deveci,"Adıyaman’a gönlümüzü verdik. 6 Şubat depremlerini hep birlikte yaşadık. Asrın felaketi 6 Şubat depremlerinin yüreklerimizde açtığı acı bir an olsun dinmedi. Adıyamanlı hemşerilerimin acısı acımdır. Üzüntüsü üzüntümdür. Taziyesi taziyemdir. Depremde hayatını kaybeden bütün kardeşlerime Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum. Adıyaman halkı beni sadece bir Vali Yardımcısı veya bir Hukuk Müşaviri olarak değil, Adıyamanlı bir kardeşleri olarak bağrına bastı. İnanın bazen kelimeler yetersiz kalır, bazen insanın boğazı düğümlenir ya, şu anda o anı yaşıyorum. İnanın bir parçamı burada bırakarak ayrılıyorum. Önemli olan baki kalan bu gök kubbede hoş bir sada bırakmaktır. 5 yıllık görevim süresince bu sadayı bıraktıysak ne mutlu bizlere. Deveci. Çok güzel ve özel hatıralarla ayrılıyorum. Ancak bu ayrılık görev icabı olacak, ruhen ve kalben birlikteliğimiz, kadim dostluğumuz ilelebet devam edecektir. Tüm Adıyaman halkından helallik diliyor, hepsine ayrı ayrı saygılarımı ve hürmetlerimi sunuyorum" dedi.
 

Kaynak : PHA

EditörEditör