EĞİTİM
Giriş Tarihi : 27-07-2023 15:33   Güncelleme : 27-07-2023 15:33

YKS sınavında Türkiye birincisi olan Zehra Er başarıya imza attı

ADIYAMAN (PHA) - Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı, yaşanan deprem felaketinden sonra zorlu şartlarda çalışmaya devam ederek girdiği Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) sayısalda Türkiye 115.'si olan Özel Atak Fen Lisesi öğrencimiz Akasya Zehra Er'i okulunda ziyaret ederek tebrik etti.

YKS sınavında Türkiye birincisi olan Zehra Er başarıya imza attı

Özel Atak Fen Lisesi Öğrencisi Akasya Zehra Er, 6 Şubat tarihli depremlerden sonra girdiği Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) 552 puanla sayısalda Türkiye 115.si olarak büyük bir başarıya imza attı.
Başarısından dolayı kendisini tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı; "Akasya Zehra Er gibi azimli, hedefleri doğrultusunda çalışan ve ilimizi gururla temsil eden öğrencilerimiz, bizi geleceğe umutla bakmaya teşvik ediyor. Kendisinin ve tüm öğrencilerimizin başarıları, gösterdikleri çaba ve özveriyle her zaman gurur duyuyoruz. Aynı zamanda, deprem sürecinde yaşanan zorluklara rağmen eğitimin kesintiye uğramaması için büyük mücadele veren tüm eğitim camiasına da teşekkür ederim."ifadelerini kullandı.
 

Kaynak : PHA

EditörEditör